Zasnął za kierownicą i uderzył w 3 pojazdy! Bus, którym podróżował przewrócił się na bok!

W środę 12 sierpnia br., około godziny 4:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie otrzymał formatkę, z treści której wynikało, że na ul. Szopińskiego w Obrze autobus wypadł z drogi a w środku znajdują się osoby poszkodowane niemogące samodzielnie opuścić pojazdu.

Z uwagi na powagę sytuacji na miejsce zadysponowano po dwa zastępy z JRG Wolsztyn i OSP Obra, zastęp z OSP Świętno, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policję.

W trakcie dojazdu pierwszego zastępu na miejsce, dyspozytor straży pożarnej otrzymał kolejną formatkę, z której wynikało że bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok a w środku znajduje się przytomny kierowca, co potwierdzili strażacy dojeżdżający na miejsce zdarzenia.

foto: OSP Obra

Mężczyzna zdołał o własnych siłach opuścic pojazd oraz odmówił udzielenia pomocy. Informację taką przekazali strażacy z Obry, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu. W związku z tym dyspozytor SKKP odwołał obie karetki oraz zastęp z OSP Świętno.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie w przewróconym samochodzie. Z uwagi na to, iż kierowca przewoził pieczywo pomogli także przeładować towar do innego samochodu.

foto: OSP Obra

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, 25-letni mieszkaniec Zielonej Góry poruszający się się samochodem Volkswagen IT prawdopodobnie zasnął za kierownicą w wyniku czego zjechał na chodnik uderzając w 3 zaparkowane samochody marki Opel, Seat i Ford a następnie przewrócił się na bok. Kierowca został poddany badaniu alkotestem – był trzeźwy.

Za spowodowanie kolizji sprawca otrzymał mandat w wysokości 500zł.