WOLSZTYN – Uderzyła w bariery ochronne. Była pijana

We wtorkowe popołudnie na ulicy Żeromskiego w Wolsztynie kierująca Fordem Mondeo kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierki oddzielające jezdnię od chodnika. Jak się okazało była pod wpływem alkoholu. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

13.02.2018 r. ok.godz. 14:00 na ul. Żeromskiego w Wolsztynie doszło do zdarzenia z udziałem kierującej Fordem Mondeo kobiety. Policjanci skierowani przez dyżurnego na miejsce zdarzenia ustalili, że kierująca autem 51-letnia mieszkanka Wolsztyna wyjeżdżając z ulicy Żeromskiego na drogę krajową nr 32 straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne.

Mundurowi zadbali o to, by do minimum ograniczyć utrudnienia w ruchu kołowym oraz umożliwić bezpieczny załadunek uszkodzonego samochodu na lawetę.

Podczas podjętej interwencji policjanci przeprowadzili wstępne badanie stanu trzeźwości kobiety, które dało wynik pozytywny. Wynik badania potwierdziła sama zainteresowana przyznając, że dwie godziny wcześniej piła alkohol.

Kolejne badanie wykonane w KPP w Wolsztynie potwierdziło, że w organizmie kierującej znajduje się 1,49 promila alkoholu, co przełożyło się na zatrzymanie jej prawa jazdy.

Kara przewidziana w takim przypadku to grzywna i nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn