WOLSZTYN – OKRADŁA SENIORKĘ, POSZUKUJĄ JEJ POLICJANCI

Policjanci Wydziału Kryminalnego poszukują sprawczyni kradzieży pieniędzy, do której doszło w miniony czwartek na ul. Garbarskiej w Wolsztynie. Kobieta podając się za pracownicę służby zdrowia weszła do mieszkania 82-letniej wolsztynianki i wykorzystując jej nieuwagę ukradła 15 000 złotych. Grozi jej do 5 lat więzienia.

01.02.2018 r. policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki otrzymali zgłoszenie kradzieży gotówki w kwocie 15 000 złotych na szkodę 82-letniej mieszkanki Wolsztyna.

Policjanci w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że kilka godzin wcześniej do jej drzwi zapukała nieznana jej kobieta, przedstawiając się jako pracownica szpitala. Nieznajoma zaproponowała kobiecie bezpłatny masaż. Ponieważ seniorka w przeszłości korzystała z podobnej usługi, nie podejrzewając niczego zaprosiła nieznajomą do mieszkania. Podczas rozmowy masażystka poinformowała wolsztyniankę, że zgodnie z obowiązującymi procedurami masaż musi być przeprowadzony w kuchni.

W rzeczywistości była to manipulacja, w efekcie której sąsiedni pokój, gdzie – jak się później okazało – znajdowała się gotówka, był poza zasięgiem wzroku seniorki. W trakcie wykonywanego masażu  kobieta na moment wyszła z kuchni, co wzbudziło podejrzenia wolsztynianki. Kobieta przekonała ją jednak, że nic złego się nie wydarzyło, po czym wyszła z mieszkania.

Seniorka dopiero po kilku godzinach zorientowała się, że padła ofiarą złodziejki i zawiadomiła o tym Policję.

Zajmujący się sprawą funkcjonariusze poszukują  kobiety w wieku 30-40 lat, około 160 cm wzrostu, ubranej w kurtkę koloru wiśniowego, kolorową czapkę, czarne spodnie i kozaki z charakterystyczną, żółtą klamrą. Kobieta przemieszczała się w rejonie ulicy Garbarskiej w Wolsztynie ale możliwe też, że mogła być widziana w innych częściach miasta..

Za popełnione przestępstwo grozi jej od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Policjanci zwracają się z apelem do osób starszych, by nie wpuszczały do swoich  mieszkań i domów osób obcych. Ostrożność, nawet jeśli okaże się przesadna może w wielu przypadkach uchronić przed staniem się ofiarą przestępstwa.

Źródło: KPP Wolsztyn
Zdjęcie: Archiwum Wolsztyn112