Tragiczne potrącenie w centrum miejscowości! Nie żyje 82-letnia kobieta!

We wtorek, 12 listopada br., kilkanaście minut przed godziną 17:00 w Kargowej doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Życie straciła 82-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło w centrum Kargowy, tuż obok ratusza. Na oznakowanym oraz oświetlonym przejściu dla pieszych, kierujący dostawczą Dacia potrącił prawidłowo przechodzącą starszą kobietę.
82-latka doznała poważnych obrażeń m.in. głowy.

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast skierowano ZRM „S”, dwa zastępy z OSP Kargowa oraz policjantów. Po kilkunastu minutach udzielania pomocy poszkodowanej, u 82-latki doszło do zatrzymania akcji serca. Niestety, natychmiast rozpoczęta resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła pożądanego rezultatu. Po około godzinie, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon kobiety.

– Kierowcy nie zwracają uwagi na znaki ograniczające prędkość. Przez miejscowość jadą z bardzo dużą prędkością. – mówi jeden ze starszych mieszkańców Kargowej. – Na nic zdają się nasze apele, władze nie chcą wybudować obwodnicy. Może dopiero teraz, po tragedii zobaczą co się tutaj dzieje – dodaje.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki.

3 myśli na temat “Tragiczne potrącenie w centrum miejscowości! Nie żyje 82-letnia kobieta!

 • 13 listopada 2019 o 18:05
  Permalink

  Pytanie czy przejście jest tak dobrze oświetlone jak o tym piszecie…. Wiecznie pretensje do kierowców o niedostoaowanie prędkości, a piesi? Nie mogą pomyśleć że w tym okresie droga hamowania jest dłuższa? Nie mogą pomyśleć, że są mało widoczni bo kierowcę oslepiają światła pojazdu jadącego z naprzeciwka? A może w końcu nasze państwo zamiast inwestować w idiotyczne inwestycje, które swój finisz znajdują w programie „absurdy drogowe” zaczną porządnie doswietlać przejścia dla pieszych?? Nikogo nie bronię ale nie zawsze winny jest kierowca nawet w miejscu przejścia dla pieszych….

  • 14 listopada 2019 o 10:36
   Permalink

   To kierowca ma dostosować prędkość do warunków panujących na drodze…
   Doświetlenie przejścia ułatwia ale nie zwalnia z czujnosci

  • 14 listopada 2019 o 11:34
   Permalink

   przejście nie jest odpowiednio oświetlone ale nie zwalaj winy na pieszych! To kierowca jechał za szybko i to on przede wszystkim ma pamiętać że jedzie przez teren zabudowany i jeżeli ktoś ograniczył tu prędkość do 40 km/h to zrobił to w jakimś celu. Prawda o kierowcach jadących przez Kargowę jest taka, że ponad 90 % z nich łamie ograniczenie prędkości i nosie mają pieszych i to że stwarzają zagrożenie dla ich życia!!!

Komentarze są wyłączone.