Stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w barierki! Kierowca i pasażerka zabrani do szpitala!

W poniedziałek 16 sierpnia br., około godziny 16:30 wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, w treści którego zawarta była informacja o wypadku z udziałem motocyklisty pomiędzy Mochami a Solcem.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, po jednym zastępie z OSP Mochy i OSP Kębłowo, patrol z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pierwszy zastęp który dotarł na miejsce potwierdził zgłoszenie, jak się okazało dwie osoby w wyniku zdarzenia zostały poszkodowane. Konieczne było wezwanie kolejnej karetki pogotowia.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_4159_resize-1024x683.jpg

Do czasu przyjazdu ratowników medycznych, kierowcą jak i pasażerką jednośladu zajmowali się strażacy, którzy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie poszkodowani trafili do karetek i przewiezieni zostali do szpitala w Wolsztynie. Mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń oraz złamania kości barkowej, u kobiety stwierdzono złamanie kości prawej nogi i wstrząs mózgu.

Jak ustalili funkcjonariusze drogówki pracujący na miejscu, do zdarzenia doszło na łuku drogi. Kierujący motocyklem marki Honda 26-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego stracił panowanie nad maszyną w wyniku czego wypadł z drogi i uderzył w barierki. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie.