Skradziono dwa rowery! Były zostawione na noc w stojakach!

W miniony weekend wolsztyńscy policjanci dwukrotnie informowani byli o kradzieżach rowerów. W obu przypadkach jednoślady, które padały łupem złodziei pozostawione zostały na noc przed blokiem. Poszukiwanym przez policjantów sprawcom grozi grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

W piątek i sobotę – 7 i 8 sierpnia br. wolsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów należących do mieszkańców Wolsztyna. W obu przypadkach rowery pozostawione były na noc w stojakach rowerowych. Pomimo tego, że właściciele zabezpieczyli swoje jednoślady nie uchroniło ich to przed kradzieżą.

Łupem złodziei padły rowery Giant koloru jasnego i Goetze koloru fioletowego wycenione przez ich właścicieli na 600 złotych każdy. Sprawcy poszukiwani przez policję w związku z kradzieżami mogą ponieść surowe konsekwencje swych czynów począwszy od grzywny, a skończywszy na pozbawieniu wolności.

Policjanci apelują do cyklistów o zabezpieczanie swoich własności atestowanymi i sprawdzonymi zapięciami w postaci linek, łańcuchów lub u-locków. Pamiętać przy tym należy, by mocowania przebiegały przez ramę, nie zaś przez koło.

KPP Wolsztyn