BŁOŃSKO – Dwie osoby poszkodowane w wypadku Busa na DW305. Jedna osoba w stanie krytycznym.

W czwartek tuż przed godziną 18 doszło do groźnego wypadku na trasie Wolsztyn – Nowy Tomyśl na wysokości miejscowości Błońsko. Według zgłaszających miał tam dachować samochód dostawczy. Na miejsce natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Kębłowo, Policja z Grodziska Wielkopolskiego i Wolsztyna oraz ZRM z Wolsztyna i Nowego Tomyśla.

Po dojechaniu służb na miejsce, zastano busa marki Renault Traffic po uderzeniu w drzewo i dachowaniu. Jak się okazało w środku uwięzionych było dwóch obywateli Syrii. Za pomocą narzędzi hydraulicznych strażacy wydobyli poszkodowanych na zewnątrz. Jedna z nich była w stanie krytycznym i została natychmiast przekazana pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego z Wolsztyna. Policjanci, którzy przybyli na miejsce całkowicie zablokowali drogę na czas działań ratunkowych oraz przystąpili do ustalania przyczyn wypadku. Druga z osób poszkodowanych do czasu przyjazdu karetki z Nowego Tomyśla, była opatrywana przez Ratowników Medycznych z Wolsztyna oraz strażaków z JRG Wolsztyn. Ochotnicy ze straży pożarnej w Kębłowie wraz z pozostałymi funkcjonariuszami z JRG Wolsztyn w tym czasie zabezpieczyli samochód oraz miejsce zdarzenia. Po dojechaniu ZRM „S” z Nowego Tomyśla poszkodowany został przekazany pod opiekę tamtejszego lekarza i ratowników medycznych.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na miejscu zdarzenia pojawił się także technik kryminalistyki.

Droga na tym odcinku była zablokowana przez ok godzinę, następnie ruch odbywał się wahadłowo.