Przekroczył prędkość i stracił prawo jazdy

Sporą nieodpowiedzialnością popisał się wczoraj – 3 kwietnia – kierowca BMW zatrzymany do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie Kębłowa zatrzymali mężczyznę, ponieważ ten przekroczył o 55 kilometrów na godzinę dozwoloną w tym miejscu prędkość. Za popełnione wykroczenie mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy

03.04.2019 r. ok. godz. 18:00 policjanci WRD pełniący służbę na terenie Kębłowa zwrócili uwagę na jadące w ich kierunku BMW. Powodem zainteresowania mundurowych tym właśnie autem była jego prędkość. Policjanci zmierzyli ją ustalając w ten sposób, że kierowca znajdując się w terenie zabudowanym rozpędził swój pojazd do 105 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli ustalono, że za kierownicą samochodu siedzi 26-letni mieszkaniec Kębłowa.

Mężczyzna, jak wykazało badanie był trzeźwy.  Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali go mandatem w wysokości 400 złotych, przypisali 10 punktów karnych, a także zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że w takich przypadkach zatrzymany dokument przekazany zostaje właściwemu Staroście, który zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy pod rygorem natychmiastowej wykonalności.

Źródło: KPP Wolsztyn