Dachowanie na trasie Kębłowo-Stary Widzim.

3 kwietnia 2019 r. około godziny 8:45 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęła formatka z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o dachowaniu samochodu osobowego na drodze Kębłowo-Stary Widzim.
foto: OSP Kębłowo

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Kębłowo, Zespół Ratownictwa Medycznego „S” oraz patrol policji. Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy z Wolsztyna, którzy potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało doszło do dachowania samochodu osobowego marki KIA, kierowca opuścił pojazd o własnych siłach.

foto: OSP Kębłowo

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w pojeździe oraz udzielenie wsparcia psychicznego kierującemu do czasu przyjazdu ZRM.

Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanego. Lekarz zadecydował o transporcie mężczyzny do wolsztyńskiego szpitala na szczegółowe badania.

foto: OSP Kębłowo

Funkcjonariusze policji pracujący na miejscu ustalili, iż 39-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował.

Całe zdarzenie zostało zakwalifikowano jako kolizja a sprawca został ukarany mandatem karnym.