Potrącenie na przejściu dla pieszych. 14-latka przed poważnymi obrażeniami uratował jego kolega!

O przysłowiowym szczęściu w nieszczęściu może mówić nastolatek z Komorowa. Chłopak dzięki swojemu koledze w ostatniej chwili uniknął poważnych obrażeń ciała, których mógł doznać w następstwie potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych przez kierowcę Opla Astry. Obrażenia, jakich finalnie doznał nie zagrażały jego życiu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a w najbliższym czasie skierują do sądu wniosek o jego ukaranie.

09.01.2019 r. ok.godz. 07:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o potrąceniu pieszego w podwolsztyńskim Komorowie. Skierowani na miejsce policjanci WRD ustalili, że do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, a ofiarą jest 14-letni mieszkaniec tej miejscowości. Policjanci podczas podjętej na miejscu interwencji, zbadali stan trzeźwości kierującego, którym okazał się 54-letni mieszkaniec Komorowa. Jak ustalono, mężczyzna był trzeźwy. Ranny nastolatek przetransportowany został do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej. Szczęśliwie obrażenia, jakich doznał nie zagrażały bezpośrednio jego życiu.

Sytuacja mogła mieć jednak znacznie poważniejsze następstwa. Mundurowi w trakcie rozmowy ze świadkami zdarzenia ustalili, że nastolatek w ostatnim momencie został odciągnięty w stronę chodnika przez kolegę, z którym szedł do szkoły. Dzięki jego reakcji, pieszy nie wszedł wprost przed auto, którego kierujący nie ustąpił im pierwszeństwa. Dzięki temu uniknął  poważnych obrażeń ciała.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz poinformowali go o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.

Z uwagi na obserwowany w skali kraju wzrost liczby zdarzeń drogowych, w których ofiarami są osoby piesze policjanci prowadzić będą działania kontrolno-prewencyjne NURD – Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego.

Jednocześnie apelują do wszystkich o ostrożność i rozwagę, szczególnie w czasie występowania trudnych warunków pogodowych i drogowych.