Pościg za 29-latkiem! Kierował Smartem bez uprawnień i po narkotykach!

Policjanci Wydziału Prewencji KPP w Wolsztynie podczas patrolu realizowanego w nocy z soboty na niedzielę na terenie Starego Widzimia podjęli interwencję wobec kierowcy Smarta, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pościgu kierujący samochodem został wylegitymowany i zbadany alkotestem. Ponieważ urządzenie nie wskazało na obecność alkoholu w jego organizmie, mężczyznę zbadano na obecność narkotyków. Wynik w dużej mierze przesądził o zarzutach, jakie niebawem usłyszy mężczyzna.

05.06.2021 r. ok.godz. 23:30 w Starym Widzimiu policjanci Wydziału Prewencji podczas patrolu miejscowości zwrócili uwagę na kierującego Smartem młodego mężczyznę. Powodem zainteresowania mundurowych był brawurowy i stwarzający realne niebezpieczeństwo manewr włączenia się do ruchu wykonany przez kierowcę auta. Mężczyzna z dużą prędkością, bez sygnalizacji manewru wyjechał z drogi podporządkowanej, niemal doprowadzając do kolizji z radiowozem. Policjanci postanowili zatrzymać pirata drogowego do kontroli.

Mężczyzna pomimo nadawanych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kontynuował jazdę. Do zatrzymania doszło w Kębłowie na wysokości stacji paliw. Mężczyzna został wylegitymowany, wtedy też okazało się, że to 29-letni mieszkaniec tej miejscowości. W trakcie  podjętej czynności uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie 29-latka, który nie potrafił udzielić logicznych odpowiedzi na zadawane mu pytania.

Pierwszą odpowiedź wyjaśniającą zachowanie mężczyzny uzyskano po sprawdzeniu go w bazie danych. Jak się okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci zbadali też trzeźwość mężczyzny. Badanie alkotestem wskazało, że był trzeźwy.

Niestety odmiennie przedstawiała się sytuacja dotycząca obecności narkotyków w jego organizmie. Badanie przeprowadzone w wolsztyńskim szpitalu potwierdziło, że mężczyzna był pod wpływem marihuany i amfetaminy.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Mężczyzna usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli, jazdę bez uprawnień i pod wpływem narkotyków. Jego efektem może być nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn