Po zderzeniu czołowym nie żyje 53-latka, a 23-letnia kobieta jest w stanie krytycznym!

W poniedziałek, 29 października 2018 roku, około godziny 16:40 do nowotomyskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych oraz pojazdu ciężarowego na DW307 na wysokości Bukowca.

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z Nowego Tomyśla, Bukowca oraz Opalenicy, kilka zespołów ratownictwa medycznego oraz patrole policji.
Strażacy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zastali dwa rozbite samochody oraz 5 osób poszkodowanych. Osoby te były uwięzione w rozbitych pojazdach. Strażacy natychmiast przystąpili do uwalniania poszkodowanych przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Niestety, przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 53-letniej pasażerki VW Passata.

Do szpitali w Nowym Tomyślu, Grodzisku Wlkp oraz Poznaniu przewieziono pozostałych uczestników zdarzenia, w tym podróżującą Mercedesem 23-letnią kobietę w zaawansowanej ciąży oraz jej półtoraroczną córkę.
Przybyli na miejsce policjanci na podstawie zeznań świadków ustalili, iż w zdarzeniu brał udział ciągnik rolniczy z dwiema przyczepami. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia funkcjonariusze natrafili na element jednej z przyczep do której przymocowana była tablica rejestracyjna. Pozwoliło to na bardzo szybkie odnalezienie traktorzysty. Okazał się nim być 86-letni mężczyzna- był trzeźwy.

W chwili obecnej trwa śledztwo pod nadzorem prokuratury mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia.

Aktualizacja 30.10.2018 22:30

Niestety, jak poinformował portal PNT.INFO.PL, u 23-latki poszkodowanej we wczorajszym wypadku stwierdzono śmierć pnia mózgu. Oznacza to, iż kobieta wkrótce zostanie odłączona od aparatury i będzie to druga ofiara śmiertelna wypadku.

Kobieta była w zaawansowanej ciąży – lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie. Dziecko zostało przetransportowane do jednego z poznańskich szpitali i ma duże szanse na przeżycie. Półtoraroczne dziecko, podróżujące w tym samym samochodzie zostało już wypisane do domu.