Chciała sprzedać ubrania dziecięce, została oszukana! Kobieta straciła 3 tysiące!

Wolsztyńscy policjanci przyjęli wczoraj zawiadomienie dotyczące oszustwa popełnionego na szkodę wolsztynianki, która na internetowym serwisie ogłoszeniowym oferowała do sprzedaży odzież dziecięcą. Kobieta w efekcie działania oszusta udostępniła mu swoje dane, umożliwiając podjęcie z jej konta kilku tysięcy złotych. Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Oszustowi grozi do kara pozbawienia wolności do 8 lat.

12.04.2021 r. policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki policji zostali powiadomieni przez mieszkankę Wolsztyna o dokonanym na jej szkodę oszustwie.

Ze zgłoszenia złożonego przez kobietę wynikało, że na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych wystawiła ofertę sprzedaży odzieży dziecięcej. Na ogłoszenie, za pośrednictwem komunikatora internetowego odpowiedziała osoba zainteresowana zakupem, która zaproponowała skorzystanie z opcji wysyłki za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego. W tym celu przesłała kobiecie link do płatności, za pośrednictwem którego sprzedająca miała zalogować się do swojego banku.

Kobieta postępując zgodnie z instrukcją podała swój login i hasło, a następnie zatwierdzała kodami sms kolejne operacje. Wykonane przez nią czynności pozwoliły oszustowi na dostęp do jej konta i podjęcie zgromadzonych tam środków – w sumie 3000 złotych. Kobieta, gdy tylko zorientowała się, że została oszukana zastrzegła rachunek bankowy i złożyła reklamację.

Policjanci ostrzegają osoby sprzedające różnego rodzaju przedmioty za pośrednictwem Internetu, by pod żadnym pozorem nie zgadzać się na finalizację transakcji w sposób wymagający podawania danych kont bankowych, kodów itp. Podobne żądania zawsze powinny wzbudzać ostrożność, która w konsekwencji może uchronić przed staniem się ofiarą przestępcy.