Nie oskrobał szyby. Uderzył w sygnalizator drogowy.

Trudne warunki atmosferyczne nie są sprzymierzeńcami kierowców, którzy w takich okolicznościach powinni zachowywać szczególną ostrożność za kierownicą. Nie bez znaczenia jest także właściwe przygotowanie pojazdu przed rozpoczęciem jazdy. Zapomniał o tym najprawdopodobniej kierujący Fordem mężczyzna, który wjechał wczoraj w sygnalizator świetlny na ul. Żeromskiego w Wolsztynie.

10.12.2019 r. ok.godz. 20:00 u zbiegu ulic Żeromskiego, Gajewskich, Fabrycznej i Alei Niepodległości w Wolsztynie doszło do zdarzenia drogowego, którego sprawcą okazał się kierujący Fordem Galaxy 48-letni mieszkaniec Kargowej. Mężczyzna uderzył w sygnalizator świetlny stojący przy przejściu dla pieszych, powalając jego maszt.

Podejmujący interwencję policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia w głównej mierze była nieoczyszczona ze szronu i lodu czołowa szyba samochodu. Kierowca częściowo usunął lód przed wyruszeniem w drogę, ale bardzo szybko okazało się, że nie zrobił tego na tyle starannie, by bez przeszkód obserwować przedpole jazdy. Dodatkowo szyba z uwagi na różnicę temperatur zaparowała od strony wnętrza kabiny.

To wszystko zaskutkowało tym, że po zaledwie kilku minutach jazdy mężczyzna zjechał z jezdni i uderzył w sygnalizator. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności nikt nie przechodził w tym miejscu na drugą stronę ulicy. W przeciwnym wypadku zdarzenie mogło mieć dużo poważniejszy charakter.

Policjanci ustalili, że mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przeprowadzone alkotestem badanie wykazało, że był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem w wysokości 300 złotych.

Policjanci apelują do kierowców o to, by zawsze starannie przygotowywali swoje pojazdy do drogi. W trudnych warunkach atmosferycznych staje się to gwarantem bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Szyby pojazdu powinny być oczyszczone ze śniegu, lodu, bądź innych zanieczyszczeń, tak, by zapewniały dostateczne pole widzenia kierowcy. Jazda pojazdem niespełniającym tych wymogów stanowi wykroczenie sankcjonowane grzywną, ale przede wszystkim jest bardzo niebezpieczna.

KPP Wolsztyn