Konkurs „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”. Wolsztyński policjant na piątym miejscu!

Najlepsi policjanci ruchu drogowego z całej Wielkopolski stanęli w szranki w wojewódzkim finale konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął sierż. sztab. Krzysztof Chłopek z KPP w Wolsztynie. Wolsztyński policjant okazał się bezkonkurencyjny zajmując pierwsze miejsce w kategorii jazda samochodem.

Policjanci ruchu drogowego z całego województwa wielkopolskiego zmierzyli się w Wielkopolskim Finale Wojewódzkim XXXII Ogólnopolskiego Konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”. Konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbył się 11 czerwca br. w Swarzędzu. Organizatorami byli Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu oraz Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

W rywalizacjach uczestniczyli policjanci ruchu drogowego wyłonieni na podstawie wyników I etapu (eliminacji powiatowych). Łącznie 35 zawodników: po jednym ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji woj. wielkopolskiego oraz z WRD KWP Poznaniu, dwóch z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz dwóch żołnierzy Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu.

Tegoroczny finał wojewódzki rozpoczął się na strzelnicy Lizawka, a po konkurencji strzelania wszyscy zawodnicy zmierzyli się w testach wiedzy teoretycznej, by następnie zaprezentować swoje umiejętności w praktyce na terenie miasta. Policjanci kierowali ruchem na jednym ze swarzędzkich skrzyżowań oraz pokazywali, co potrafią za kierownicą motocykli i samochodów.

Podczas gali finałowej I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster wraz z licznie zaproszonymi gośćmi dokonał uroczystej dekoracji zwycięzców konkursu. Puchary, nagrody i gratulacje dla najlepszych policjantów ruchu drogowego trafiły do:

I miejsce – mł. asp. Hubert Stelmaszyk z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie

II miejsce – sierż. sztab. Dominik Mąka z Komendy Powiatowej Policji w Turku

III miejsce – st. sierż. Mikołaj Przybylski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu

Wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął sierż,sztab. Krzysztof Chłopek z KPP w Wolsztynie, zdobywając puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski. Wolsztyński policjant jeszcze lepiej spisał się w konkurencji jazda samochodem, w której okazał się najlepszy w Wielkopolsce. Szybkość i precyzję za kierownicą nagrodzono w tym przypadku pucharem Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów.

Serdecznie gratulujemy! 

Źródło: KPP Wolsztyn