Groźnie wyglądające zderzenie czołowe! Dwie osoby trafiły do szpitala!

W środę, 1 lipca br., około godziny 16:30 do wolsztyńskich służb dotarła informacja o czołowym zderzeniu dwóch pojazdów. Do wypadku miało dojść na wjeździe do Powodowa od strony Wolsztyna, a według zgłaszającego dwie osoby zostały ranne.

Na miejsce natychmiast skierowano dwa patrole z WRD, dwa zastępy z JRG Wolsztyn, jeden wóz z OSP Siedlec oraz Zespół Ratownictwa Medycznego „S”. Jako pierwsi na miejscu zjawili się policjanci. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym mężczyznom. Do zadań mundurowych należało między innymi udzieleni wsparcia psychicznego do czasu przyjazdu pozostałych służb ratunkowych.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, iż 56-letni mieszkaniec Głogowa, prowadząc Citroena, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z Nissanem. Mieszkaniec Żodynia prowadzący japońskie auto oraz sprawca zdarzenia byli trzeźwi. Z niegroźnymi obrażeniami zostali przetransportowani do wolsztyńskiego szpitala.

Mieszkańcowi Głogowa zatrzymano prawo jazdy, a oba pojazdy zabezpieczono do oględzin. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.