Dachowanie na „314”. Kierowca miał ponad 3 promile!

W piątek, 15 marca br., około godziny 23:25 na DW314 Świętno – Wilcze doszło do dachowania samochodu osobowego. Jedna osoba została poszkodowana.

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast zadysponowano policjantów z Wydziału Prewencji KPP Wolsztyn, ZRM „S” oraz po jednym zastępie z JRG Wolsztyn oraz OSP Świętno.
Jako pierwsi na miejscu zjawili się ochotnicy ze Świętna. Zastali oni uszkodzonego Mercedesa A klasa który częściowo blokował pas ruchu. W pobliżu pojazdu chodził ranny kierowca. Miał on obrażenia kończyn górnych. 26-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości.
Przybyły na miejsce lekarz pogotowia po przebadaniu mężczyzny, zadecydował o konieczności jego transportu do wolsztyńskiego szpitala. Podróż do lecznicy odbyła się w asyście policjanta. W szpitalu 26-latek został przebadany m.in. na zawartość alkoholu we krwi – wyniki badań potwierdziły przypuszczenia świadków oraz służb ratunkowych. Mężczyzna miał 1.6mg/l, czyli 3,36 promila. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż mężczyzna spożywał alkohol w pojeździe, być może w czasie jazdy.

26-latek zostanie ukarany przez sąd.