Citroen spadł ze skarpy! Zdarzenie na granicy województw!

W poniedziałek, 10 grudnia w Linach na pograniczu województw Lubuskiego i Wielkopolskiego, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.


Kierowca osobowego Citroena jadący w kierunku miejscowości Liny, będąc już na ostrym zakręcie wypadł z drogi poczym spadł z wysokiej skarpy uderzając w drzewo.

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z JRG w Sulechowie, OSP Kargowa, OSP Kopanica. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie pojazdu oraz udzielenie pierwszej pomocy kierowcy samochodu. Po dotarciu ZRM „S” oraz patrolu policji, strażacy przystąpili do usuwania skutków kolizji. Jednostka OSP Kopanica przez ponad 3 godziny usuwała plamę substancji ropopochodnej znajdującej się na drodze. Konieczne okazało się wezwanie zastępu z JRG Wolsztyn, który dowiózł na miejsce sorbent. Na czas usuwania skutków zdarzenia zamknięta była część jezdni.

Z informacji jakie posiadamy wynika, iż kierowca Citroena nie doznał poważniejszych obrażeń. W tym miejscu warto dodać, że nie było to pierwsze zdarzenie tego typu na tym zakręcie.
Prawie dwa lata temu doszło tutaj do śmiertelnego wypadku o którym pisaliśmy tutaj

LINY – Samochód uderzył w drzewo, nie żyje obywatel Ukrainy

fot: OSP Kargowa