Wizyta ukraińskich policjantów w wolsztyńskiej komendzie!

Dziś wolsztyńskich policjantów odwiedzili policjanci z Ukrainy. Goście zza wschodniej granicy przybyli w towarzystwie Burmistrza Wolsztyna, Przewodniczącego Rady Miasta oraz Pana Szymona Ptaka nauczyciela wolsztyńskiego liceum, który pośredniczył w rozmowie, jako tłumacz. Spotkanie było okazją od wymiany doświadczeń, a także porównania służby w sąsiadujących ze sobą krajach.

02.05.2019 r. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie nadkom. Krzysztof Krawczyk przyjął delegację policjantów z Ukrainy, którzy w towarzystwie Burmistrza Wolsztyna Pana Wojciecha Lisa, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Jarosława Adamczaka oraz nauczyciela wolsztyńskiego liceum Pana Szymona Ptaka złożyli wizytę w siedzibie wolsztyńskich policjantów.

Mundurowi z ogromnym zaciekawieniem zwiedzili budynek KPP poznając w ten sposób strukturę wolsztyńskiej policji. Goście mieli okazję, aby zobaczyć jak pracują policjanci poszczególnych wydziałów, jakim sprzętem dysponują i jakimi pojazdami się poruszają w trakcie codziennych służb, a także jak wygląda ich siłownia.

Spotkanie stało się też okazją do wymiany doświadczeń dotyczących zwalczania przestępczości w realiach obu krajów, a co za tym idzie na terenie Unii Europejskiej i poza nią. Goście z Ukrainy wysoko ocenili poziom działania Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wskazując zarówno na efekty wynikające ze statystyk, jak i zaufania społecznego, jakim obdarzana jest polska policja.

Podczas wizyty gospodarze oraz goście znaleźli czas na chwilę rozmowy przy kawie oraz wymianę policyjnych pamiątek.

Źródło: KPP Wolsztyn

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial