21-latek na łuku drogi uderzył w drzewo! W stanie krytycznym trafił do szpitala!

W piątek, 3 maja br., około godziny 3:20 wolsztyńskie służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Poznańskiej w Karpicku.

Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol prewencji z KPP Wolsztyn, ZRM „P”, dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz jeden z OSP Obra (do akcji zostali zaalarmowani ochotnicy z Kębłowa, jednak strażacy nie przybyli na alarm).

Jako pierwsi, na miejscu zjawili się policjanci, którzy pełnili służbę na terenie miasta. Zastali oni rozbity samochód z kierowcą uwięzionym w środku oraz 1 osobę znajdującą się w pojeździe. Dwójka pasażerów próbowała przekonać mundurowych, iż nie podróżowała pojazdem.
Funkcjonariusze próbowali udzielić pomocy kierującemu, co okazało się bardzo trudne z uwagi na spore uszkodzenia pojazdu oraz drzewo utrudniające dostęp do samochodu.

Strażacy po dojeździe na miejsce przystąpili do usuwania gałęzi, a następnie uwalniania kierowcy znajdującego się w Mazdzie. W tym celu użyte zostały specjalistyczne narzędzia hydrauliczne.

Po kilkudziesięciu minutach udało się ewakuować 21-latka, który m.in. z urazem wielonarządowym oraz urazem kończyn dolnych i głowy został przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala.

Z uwagi na krytyczny stan zdrowia, w poniedziałek(6.05) mężczyzna został przetransportowany do innego szpitala.

Pasażerowie, 16 i 17-letnie mieszkanki powiatu grodziskiego zostały z ogólnymi potłuczeniami pozostawione na obserwacji w szpitalu. 27-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego nie wymagał hospitalizacji.

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia ustalili, iż 21-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zjechał z jezdni, a następnie uderzył w drzewo. Od kierującego została pobrana krew do badań.

Policjanci z KPP Kościan poinformowali o zdarzeniu rodzinę mężczyzny.

One thought on “21-latek na łuku drogi uderzył w drzewo! W stanie krytycznym trafił do szpitala!

Komentarze są wyłączone.