Strażacy sprawdzili substancję z jeziora Przemęckiego. Prawdopodobnie są to tylko glony!

Strażacy dostali zgłoszenie około godziny 8:45. Według zgłaszającego, na tafli jeziora miała unosić się nieznana substancja.
Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z Przemętu i Wolsztyna. Po dojeździe na miejsce strażacy potwierdzili zgłoszenie i zgłosili konieczność zadysponowania specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Leszna.

W czasie oczekiwania na przyjazd strażaków ze specjalnymi przyrządami, funkcjonariusze przy użyciu łodzi oceniali obszar pokryty zielono-czarną substancją. Jak ustalili, substancja jest rozciągnięta na długości około 1 kilometra i znajduje się przy linii brzegowej.

Po dojeździe strażaków z Leszna, rozpoczęli oni badania mające ustalić rodzaj substancji. Okazało się, iż jest to substancja o odczynie neutralnym i jest niepalna.

Po dokładniejszych badaniach, mundurowi ustalili, iż są to najprawdopodobniej glony oraz nie ma zagrożenia dla środowiska. Miejsce zdarzenia zostało przekazane przedstawicielom Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

DCIM\101MEDIA\DJI_0782.JPG

Strażacy z Leszna pobrali więcej próbek w celu zrobienia dodatkowych badań.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial