Cztery osoby poszkodowane w tym dwójka dzieci po zderzeniu dwóch pojazdów w Starkowie!

W czwartkowy poranek 14 stycznia br., około godziny 8:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie z ktorego wynikało, że w miejscowości Starkowo samochód osobowy wypadł z drogi a dwie osoby zostały poszkodowane.

Na miejsce natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym zastępie z OSP Przemęt i OSP Bucz, Zespół Ratownictwa Medycznego a także policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego i posterunku w Przemęcie.

Jak się okazało na miejscu, dwa pojazdy brały udział w zdarzeniu a łącznie poszkodowane zostały 4 osoby w tym dwójka dzieci. Z uwagi na powagę sytuacji zostały zadysponowane kolejne dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Funkcjonariusze policji ustalili, że 28-letnia mieszkanka Włoszakowic poruszająca się samochodem marki Volvo straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadacym z przeciwka samochodem marki Renault Master.

W zderzeniu obu pojazdów najbardziej poszkodowana została kierująca Volvo z dwójką dzieci, którzy przewiezieni zostali do szpitala w Poznaniu oraz mężczyzna podróżujący z nimi, który trafił do szpitala w Wolsztynie.

Kierowca busa nie odniósł obrażeń oraz został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

W trakcie prowadzonych czynności droga była całkowicie zablokowana oraz wyznaczono objazdy przez Radomierz.