29-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 2 osoby trafiły do szpitala!

W czwartek, 30 kwietnia br., około godziny 18:45 doszło do groźnie wyglądającego dachowania na Drodze Krajowej 32 między Żodyniem a Kopanicą. Według osoby zgłaszającej 2 osoby zostały poszkodowane. Na miejsce natychmiast zadysponowano policjantów z KPP Wolsztyn, Zespół Ratownictwa Medycznego „P”, strażaków z JRG Wolsztyn oraz Ochotników z Kopanicy i Siedlca.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia zjawili się ochotnicy z Kopanicy, którzy po zabezpieczeniu terenu akcji przystąpili do udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Następnie przekazali ich przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Ratownicy po wstępnym przebadaniu i opatrzeniu uczestników zdarzenia zadecydowali o transporcie ich do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, iż 29-letni mieszkaniec Małej Wsi w trakcie podjętego manewru wyprzedzania stracił kontrolę nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał z drogi do przydrożnego rowu co skutkowało dachowaniem samochodu. Szczęśliwie, osoby biorące udział w zdarzeniu doznały ogólnych potłuczeń.

Na miejscu oględziny prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kryminalnego KPP Wolsztyn. W tym czasie ruch na drodze był zablokowany. Został wyznaczony objazd przez Jaromierz oraz Babimost.

Od kierowcy została pobrana krew do badań oraz zatrzymano mu prawo jazdy.