25-latek ukradł materiały budowlane i elektronarzędzia! Miał również narkotyki!

W minionym tygodniu wolsztyńscy kryminalni przedstawili młodemu wolsztynianinowi zarzut kradzieży, a także posiadania środków odurzających. Mężczyzna ukradł z między innymi materiały budowlane i elektronarzędzia o wartości około 1300 złotych. Przestępstwa, których się dopuścił sankcjonowane są nawet pięcioletnim pozbawieniem wolności

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki zatrzymali podejrzewanego o kradzież materiałów budowlanych i elektronarzędzi mieszkańca Wolsztyna. Informacja o przestępstwie dotarła do wolsztyńskich policjantów za sprawą zgłoszenia pokrzywdzonego, który wskazał, że na przestrzeni kilku ostatnich tygodni skradziono mu między innymi kilkadziesiąt bloczków budowlanych, szlifierkę kątową i lampę halogenową ze stojakiem. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na poziomie ok. 1300 złotych.

Podejrzewanym o kradzież okazał się 25-letni wolsztynianin. Policjanci przeszukali mieszkanie i piwnicę zajmowane przez mężczyznę, zabezpieczając dzięki temu część skradzionego mienia. Przeszukanie zaskutkowało również zabezpieczeniem niewielkiej ilości amfetaminy oraz marihuany.

Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności przez następnych kilkanaście godzin pozostawał poza domem. Następnego dnia zgłosił się jednak w KPP w Wolsztynie i podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. Karą w przypadku popełnienia tego typu przestępstw może być grzywna, ograniczenie wolności, a nawet pozbawienie wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn