53-latek podczas libacji alkoholowej podciął sobie gardło!

Pierwszy dzień nowego roku nie zaczął się spokojnie dla wolsztyńskich ratowników i policjantów. Około godziny 15:00 otrzymali oni bardzo poważnie brzmiące zgłoszenie. W jednym z domów w Tuchorzy, mężczyzna podciął sobie gardło.

Po przyjęciu zgłoszenia, dyspozytor medyczny natychmiast powiadomił dyżurnego KPP w Wolsztynie, który na miejsce niezwłocznie wysłał 2 patrole policji. Równocześnie, na miejsce wyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego P0125 czyli „eSka”.
Jako pierwsi na miejscu zjawili się policjanci, którzy po dojeździe zastali 3 mężczyzn znajdujących się pod wpływem alkoholu – jeden z nich miał ranę ciętą gardła. Mundurowi po rozpoznaniu sytuacji dali sygnał ratownikom, informując ich o możliwości bezpiecznego przeprowadzenia interwencji.

Załoga karetki po opatrzeniu rany ciętej, zadecydowała o pilnym transporcie mężczyzny do wolsztyńskiego szpitala. Stąd, 53-letni mieszkaniec Tuchorzy trafił do kościańskiej lecznicy.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna próbował targnąć się na własne życie. Rana którą sobie zadał nie była głęboka – nie uszkodziła tętnicy szyjnej. Mężczyzna miał w organizmie 1.6 promila alkoholu.

Kilka godzin później, do podobnego zdarzenia doszło w Strykowie w gm. Stęszew.