25-latek uderzył w drzewo. Z płonącego auta uratował go inny kierowca!

W niedzielę, 30 września 2018 roku, około godziny 20:45 wolsztyńskie służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze samochodu na drodze powiatowej Świętno – Kębłowo.

Według formatki z WCPRu jedna osoba była poszkodowana. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol Wydziału Prewencji z KPP Wolsztyn, ZRM „S” oraz po jednym zastępie z JRG Wolsztyn, OSP Świętno i OSP Kębłowo. Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zastali pojazd w całości objęty pożarem. Od jednego z kierowców dowiedzieli się, iż w pobliskim rowie leży poszkodowany kierowca. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli do rannego i udzielali mu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Chwilę później na miejsce dotarli ochotnicy ze Świętna, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą podając jeden prąd wody na palący się samochód oraz wsparli policjantów podczas udzielania pomocy.

Jak się okazało, 25-latek prowadząc Renault zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Pojazd zaczął płonąć, a kierowca nie był w stanie wydostać się samodzielnie. Z płonącego samochodu uratował go przypadkowy kierowca. 25-letni mieszkaniec gminy Wolsztyn trafił do szpitala ze złamaniem nogi, urazem głowy oraz ogólnymi potłuczeniami.

Jak dowiedzieliśmy się od osób będących na miejscu zdarzenia, kierowca pierwszego samochodu nie zatrzymał się i odjechał.

 

One thought on “25-latek uderzył w drzewo. Z płonącego auta uratował go inny kierowca!

Komentarze są wyłączone.