24-latek uderzył w drzewo, z auta wypadł silnik!

W czwartek, 22 listopada 2018 roku, około godziny 22:00 na Drodze Wojewódzkiej 304 Babimost- Klępsk doszło do zdarzenia drogowego w którym poszkodowane zostały trzy osoby.

Po otrzymaniu informacji, na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z Sulechowa, Babimostu i Nowego Kramska. Na miejscu zjawiły się też 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja.
Strażacy po dojeździe na miejsce zastali rozbity samochód BMW E39, który uderzył w drzewo. W środku znajdowały się trzy osoby, do wydobycia kierowcy funkcjonariusze straży pożarnej musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.
Kierowca niemieckiego samochodu, 24-letni mężczyzna został przetransportowany do zielonogórskiego szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka. Dwie pasażerki, 17 i 18 latka doznały niegroźnych obrażeń, zostały one przetransportowane do szpitali w Zielonej Górze i Nowym Tomyślu.

Policjanci ustalili, iż 24-latek prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Siła zderzenia była tak duża, że z pojazdu wypadł silnik który wylądował na jednym z pasów ruchu.