Trzy osoby poszkodowane po zderzeniu dwóch osobówek w Nowym Tomyślu!

W środę, 21 listopada 2018 roku, około godziny 18:30 nowotomyskie służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym na ulicy Kolejowej w Nowym Tomyślu.


Na miejsce natychmiast zadysponowano ZRM, patrol WRD oraz dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl. Służby po dojeździe na miejsce zastały uszkodzony samochód marki Ford Focus, a około 200 metrów dalej znajdował się drugi pojazd, Fiat Brava.

W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby, które po udzieleniu pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego zostały przewiezione do nowotomyskiego szpitala.
Policjanci ustalili, iż jadąca Fordem, 37-letnia mieszkanka Wrocławia, w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechała na tył Fiata.
Włoskie auto po zderzeniu przemieściło się na pobocze jednocześnie uderzając w drzewo. Pojazd został bardzo poważnie uszkodzony- m.in. od pojazdu odłączyło się tylne zawieszenie.
Ford natomiast, po przejechaniu około 200 metrów zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku zdarzenia, obrażeń powyżej dni 7 doznali kierujący pojazdami, lżejsze obrażenia doznała pasażerka Fiata. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Droga była zablokowana przez około 5 godzin, na miejscu pracował technik policyjny.