Czołowe zderzenie Opla i Mitsubishi. Kierowca i pasażerka japońskiego auta przewiezieni do szpitala!

W piątek, 7 stycznia br., około godziny 7:00 wolsztyńskie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na trasie Przemęt – Sączkowo. Według informacji doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, a jeden z nich zaczął się palić.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Przemęt, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol z Wydziału Ruchu Drogowego.

Pierwszy zastęp, który dotarł na miejsce zastał dwa rozbite samochody marki Opel i Mitsubishi na poboczu drogi. W wyniku zderzenia obu pojazdów poszkodowany został kierowca i pasażerka japońskiego auta.

Konieczne okazało się udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Następnie poszkodowani trafili do karetek, gdzie ze wstępnych badań wynikło, iż u kierowcy jak i pasażerki doszło do złamań kończyn. Oboje zostali przetransportowani do szpitali w Wolsztynie oraz Kościanie. Kierujący Oplem nie odniósł żadnych obrażeń, a badanie alkotestem wykazało, iż był trzeźwy. Od kierującego Mitsubishi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Jak ustalili funkcjonariusze policji pracujący na miejscu, kierujący samochodem Mitsubishi 47-letni mieszkaniec Przemętu na łuku drogi zjechał na przeciwny pas jezdni doprowadzając do zderzenia z Oplem Insignia którą kierował 27-letni mieszkaniec Przemętu.

Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 11:00. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

fot: KPP Wolsztyn