Policyjny pościg za 37-latkiem. Mężczyzna uciekał w dwóch powiatach!

W czwartek, 7 maja br., około godziny 19:00 grodziscy policjanci podjęli próbę zatrzymania sprawcy wykroczenia. 37-latek wjechał pod prąd w drogę jednokierunkową. Szybko okazało się, iż mężczyzna ma coś na sumieniu – gwałtownie przyspieszył próbując uciec policjantom.

Mundurowi natychmiast ruszyli za Fordem Mondeo jednocześnie informując o sytuacji dyżurnego. Do pościgu włączyły się kolejne radiowozy, które podjęły nieudaną próbę zablokowania drogi. Mężczyzna cały czas z dużą prędkością próbował zgubić ścigające go jednostki. W trakcie szaleńczej jazdy, 37-latek łamał wiele przepisów drogowych oraz stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego, m.in. poprzez spychanie innych uczestników ruchu drogowego do przydrożnych rowów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim przy współudziale z KPP Wolsztyn prowadzili pościg za kierowcą Forda! Ostatecznie pościg zakończył się w Karpicku! ⚠️ZAKAZ KOPIOWANIA FILMU BEZ ZGODY⚠️Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku WielkopolskimWolsztyn112DZIEŃ Nowotomysko-Grodziski

Opublikowany przez Rakoniewice112 Czwartek, 7 maja 2020

W międzyczasie, dyżurny grodziskich policjantów skontaktował się ze swoim odpowiednikiem w Wolsztynie prosząc go o wsparcie. Do pościgu natychmiast włączono kolejne dwa radiowozy. Mundurowi zablokowali drogę na rondzie wylotowym w kierunku Poznania, zmuszając 37-latka do zjechania w polną drogę. Tam, grodziscy policjanci chcąc uniknąć powrotu uciekiniera na drogę krajową, użyli radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego, spychając Forda na ogrodzenie.
37-latek jak i 18-letnia pasażerka natychmiast zostali obezwładnieni oraz umieszczeni w radiowozach. Ich pojazd został przeszukany co pozwoliło na znalezienie tablic rejestracyjnych z innego pojazdu. Jak poinformował nas oficer prasowy grodziskiej policji, kom. Kamil Sikorski, 37-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie.
37-latek to mieszkaniec powiatu nowosolskiego.

Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich osób, które w trakcie prowadzonego pościgu mogły zostać narażone na utratę własnego bezpieczeństwa prosimy, aby nawiązali bezpośredni kontakt z Komendą Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Tel 6144-44-211

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial