70-latek nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zdarzenia drogowego!

W poniedziałek, 4 maja br. około godziny 9:10 na skrzyżowaniu ulicy Poniatowskiego i Niałeckiej doszło do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Służby zgłoszenie otrzymały około godziny 9:20, na miejsce natychmiast skierowano policjantów z wydziału prewencji oraz wydziału ruchu drogowego, ZRM „P”, a także dwa zastępy z JRG Wolsztyn.
Jednostki po dojeździe na miejsce zdarzenia zastały dwa samochody osobowe blokujące ruch na ulicy Poniatowskiego, a także jedną osobę poszkodowaną.

67-latek kierujący Seatem uskarżał się na ból w klatce piersiowej, z tego powodu ratownicy medyczni zadecydowali o transporcie poszkodowanego do szpitala. Jak udało nam się ustalić, również 70-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, sprawca zdarzenia, został zabrany do szpitala z uwagi na zaplanowaną dializę.

Policjanci ustalili, iż 70-latek poruszający się Mitsubishi wyjeżdżając z ulicy Niałeckiej doprowadził do zderzenia czołowo-bocznego z 67-latek prowadzącym Seata. Sprawca został ukarany mandatem karnym, obaj kierowcy byli trzeźwi.