Kolizja w Rakoniewicach. Apel o zachowanie ostrożności

W Rakoniewicach przy ulicy Pocztowej doszło do poważnej kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów osobowych z samochodem ciężarowym. Po raz kolejny zbyt duża prędkość stanowiła główną przyczynę tego zdarzenia. Kierowca samochodu ciężarowego został ukarany mandatem karnym. Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich kierowców o bezwzględne respektowanie znaków drogowych i nie przekraczanie dozwolonej prędkości zwłaszcza w miejscach zabudowanych przy tak niekorzystnych warunkach pogodowych z jakimi mamy do czynienia w tych ostatnich dniach.

9 stycznia br. ok. godz. 11:00 w Rakoniewicach przy ulicy Pocztowej doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów osobowych z pojazdem ciężarowym. Z ustaleń policjantów z grodziskiej drogówki będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do najechania na tył poprzedzającego go pojazdu marki Renault Master. W wyniku zderzenia samochód ten przemieścił się do przodu uderzając w kolejny pojazd marki Renault Megane. Kierująca tym pojazdem wcześniej zatrzymała się, aby zasygnalizować zamiar skrętu w lewo w ulicę Kolejową.

Mimo poważnego zdarzenia podróżujący nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

59-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego, który kierował samochodem ciężarowym marki MAN wraz z załączoną przyczepą został ukarany mandatem karnym kredytowanym oraz odpowiednią ilością punktów karnych.

Policjanci zwracają się do wszystkich kierowców z apelem, aby w tych dniach, gdzie mamy do czynienia z ewidentnie niesprzyjającą aurą pogodową zachować szczególną ostrożność. Nadmierne przekraczanie prędkości to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn najpoważniejszych wypadków drogowych…

 

 

Źródło : KPP Grodzisk Wlkp