Tragiczne potrącenie w centrum miejscowości! Nie żyje 82-letnia kobieta!

We wtorek, 12 listopada br., kilkanaście minut przed godziną 17:00 w Kargowej doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Życie straciła 82-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło w centrum Kargowy, tuż obok ratusza. Na oznakowanym oraz oświetlonym przejściu dla pieszych, kierujący dostawczą Dacia potrącił prawidłowo przechodzącą starszą kobietę.
82-latka doznała poważnych obrażeń m.in. głowy.

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast skierowano ZRM „S”, dwa zastępy z OSP Kargowa oraz policjantów. Po kilkunastu minutach udzielania pomocy poszkodowanej, u 82-latki doszło do zatrzymania akcji serca. Niestety, natychmiast rozpoczęta resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła pożądanego rezultatu. Po około godzinie, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon kobiety.

– Kierowcy nie zwracają uwagi na znaki ograniczające prędkość. Przez miejscowość jadą z bardzo dużą prędkością. – mówi jeden ze starszych mieszkańców Kargowej. – Na nic zdają się nasze apele, władze nie chcą wybudować obwodnicy. Może dopiero teraz, po tragedii zobaczą co się tutaj dzieje – dodaje.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki.

 • 14 listopada 2019 at 17:17
  Permalink

  Nadal uważam ze przejście nie zwalnia pieszego z zachowania czujności i tyle

 • 13 listopada 2019 at 18:05
  Permalink

  Pytanie czy przejście jest tak dobrze oświetlone jak o tym piszecie…. Wiecznie pretensje do kierowców o niedostoaowanie prędkości, a piesi? Nie mogą pomyśleć że w tym okresie droga hamowania jest dłuższa? Nie mogą pomyśleć, że są mało widoczni bo kierowcę oslepiają światła pojazdu jadącego z naprzeciwka? A może w końcu nasze państwo zamiast inwestować w idiotyczne inwestycje, które swój finisz znajdują w programie „absurdy drogowe” zaczną porządnie doswietlać przejścia dla pieszych?? Nikogo nie bronię ale nie zawsze winny jest kierowca nawet w miejscu przejścia dla pieszych….

  • 14 listopada 2019 at 10:36
   Permalink

   To kierowca ma dostosować prędkość do warunków panujących na drodze…
   Doświetlenie przejścia ułatwia ale nie zwalnia z czujnosci

  • 14 listopada 2019 at 11:34
   Permalink

   przejście nie jest odpowiednio oświetlone ale nie zwalaj winy na pieszych! To kierowca jechał za szybko i to on przede wszystkim ma pamiętać że jedzie przez teren zabudowany i jeżeli ktoś ograniczył tu prędkość do 40 km/h to zrobił to w jakimś celu. Prawda o kierowcach jadących przez Kargowę jest taka, że ponad 90 % z nich łamie ograniczenie prędkości i nosie mają pieszych i to że stwarzają zagrożenie dla ich życia!!!

   • 14 listopada 2019 at 19:09
    Permalink

    całkowicie się zgadzam jednak nadal utrzymuje, że w wielu przypadkach gdy kierowca jest idiotą wypadku można byłoby uniknąć gdyby pieszy nie wlazł na pasy jak święta krowa bo mimo że jest na przejściu też ma swoje obowiązki.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial