50-latka uderzyła VW w drzewo! Miała blisko 2.5 promila alkoholu!

W poniedziałkowe popołudnie na ul. Drzymały w Wolsztynie doszło do zdarzenia drogowego, w którym ranna została kierująca Volkswagenem Passatem kobieta. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że w jej organizmie znajdowało się ponad 2,5 promila alkoholu. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzi KPP w Wolsztynie.

01.07.2019 r. ok.godz. 19:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą zdarzenia, do którego doszło na ul. Drzymały w Wolsztynie. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że kierująca Volkswagenem Passatem 50-letnia mieszkanka Wroniaw na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w barierki ochronne, przejechała przez chodnik, a następnie uderzyła w drzewo.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a z uwagi na zablokowanie jednego pasa jezdni, na czas prowadzonych działań wprowadzili ruch wahadłowy.

Przeprowadzili też badanie trzeźwości kierującej. Niestety jego wynik w znacznym stopniu uprawdopodobnił powód utraty panowania nad pojazdem. Badanie wskazało bowiem, że w organizmie kobiety znajduje się 2,64 promila alkoholu.

W wyniku zdarzenia kierująca doznała obrażeń ciała, które po badaniach przeprowadzonych w wolsztyńskim szpitalu zdiagnozowano, jako niezagrażające bezpośrednio jej życiu.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy oraz wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Karą przewidzianą w takich wypadkach jest nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial