Potężny pożar hali garażowej w Siedlcu! Spłonęło 12 samochodów i budynek!

W niedzielę, 30 czerwca br., około godziny 14:00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu oraz wiaty na terenie jednej z firm w Siedlcu.

Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz zastępy z OSP Siedlec, OSP Kopanica i OSP Chobienice. Już w trakcie dojazdu strażacy widzieli słup gęstego, czarnego dymu. Pierwszy zastęp który dotarł na miejsce zastał murowany budynek w całości objęty pożarem. W środku znajdowało się 11 samochodów dostawczych oraz jedna osobówka. Dyżurny został poinformowany o konieczności zadysponowania większej ilości Sił i Środków.

W tym celu dyspozycję wyjazdu dostały jednostki z Obry, Świętna, Kaszczoru, Chobienic, Kopanicy, Tuchorzy, Borui, Kębłowa, a także pluton gaśniczy z powiatu nowotomyskiego. W jego skład wchodziło JRG Nowy Tomyśl, OSP Bolewice, OSP Bukowiec oraz OSP Boruja Kościelna.

Działania w pierwszej fazie akcji polegały na obronie sąsiadujących budynków z uwagi na ich zwartą zabudowę. W miarę dojazdu kolejnych jednostek, rozpoczęła się akcja gaśnicza płonącej hali. Z uwagi na rozwinięty pożar oraz deficyt wody zostały zorganizowane punkty czerpania.

Na miejsce pożaru dotarł oficer operacyjny oraz komendant powiatowy z KP PSP Wolsztyn którzy wspomagali dowodzenie. Z uwagi na wysokie temperatury oraz długotrwałą akcję, na miejsce zostały dostarczone spore ilości wody pitnej oraz posiłków. W celu zabezpieczenia medycznego na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego z SP ZOZ w Wolsztynie.

Akcja gaśnicza zakończyła się po godzinie 16:00, jednak dogaszanie trwało jeszcze kilka godzin.

Podziękowania należą się dla osób, które przed przyjazdem strażaków rozpoczęły akcję ratowania mienia.