Zderzenie dwóch samochodów przy pływalni miejskiej! Jedna osoba przewieziona do szpitala!

W czwartek, 31 stycznia 2019 roku, około godziny 11:30 wolsztyńskie służby otrzymały formatkę z WCPR o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu Drogi Krajowej 32 z ul. Komorowską. Według zgłoszenia zderzyły się dwa samochody osobowe.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, patrol policji z Komendy Powiatowej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego „S”.

Po dojechaniu pierwszych służb na miejsce potwierdzono zgłoszenie. Jak się okazało jedna osoba została poszkodowana doznając urazu kończyny górnej. Do czasu przyjazdu ZRM mężczyzną zaopiekowali się funkcjonariusze straży pożarnej, pozostali strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do usuwania substancji ropopochodnych wyciekających z pojazdów.

Po dotarciu karetki pogotowia mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarza oraz ratowników, a następnie przewieziony do wolsztyńskiego szpitala na szczegółowe badania.

Policjanci ustalili, iż kierujący samochodem marki Dacia mieszkaniec powiatu zielonogórskiego wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Opel, którym kierowała mieszkanka Wolsztyna. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł