Wymachiwał siekierą i groził sąsiadowi śmiercią. Był pijany!

Prokurator Rejonowy w Wolsztynie zastosował dozór Policji wobec mężczyzny podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. Zastosowanie środka zapobiegawczego było następstwem działań policjantów podjętych dwa dni wcześniej podczas zgłoszonej przez pokrzywdzonego interwencji. Wolsztynianin podejrzany o popełnienie przestępstwa musi liczyć się nawet z kilkuletnim pozbawieniem wolności.

24.07.2020 roku Prokurator Rejonowy w Wolsztynie na wniosek Policji zastosował wobec 59-letniego wolsztynianina środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz bezwzględny zakaz zbliżania się i kontaktowana w jakikolwiek sposób z pokrzywdzonym w związku z podejrzeniem kierowania wobec niego gróźb karalnych.

Sprawa miała swój początek dwa dni wcześniej. Około godziny 19:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki otrzymał informację o awanturze na terenie ogrodów Działkowych przy ul. Komorowskiej w Wolsztynie.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Prewencji ustalili, że znajdujący się pod wpływem alkoholu, agresywny mężczyzna wypowiadał groźby pozbawienia życia adresowane do właściciela sąsiedniej działki, na co dzień mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. Jednocześnie uszkodził drzwi swojej altany uderzając w nie siekierą.

Policjanci zatrzymali wolsztynianina i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Tu poddano go badaniu alkotestem, które wykazało 1,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,64 promila). Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec swego sąsiada.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Materiały zebrane w jego trakcie trafią do sądu, gdzie zapadnie decyzja dotycząca kary, jaką może ponieść krewki wolsztynianin. Sankcją w takim przypadku może być grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2.

KPP Wolsztyn