Obywatel Ukrainy ukradł samochód i spowodował wypadek! 29-latka w ciężkim stanie!

We wtorek, 11 czerwca br., około godziny 15:40 dyżurny wolsztyńskiej policji odebrał zgłoszenie o kradzieży samochodu na ulicy Fabrycznej w Wolsztynie, na miejsce natychmiast skierowano patrol Wydziału Prewencji.

Kilka minut później, około 15:50 do wolsztyńskich służb ratunkowych dotarła informacja o zderzeniu czołowym na Drodze Wojewódzkiej numer 305 między Wroniawami a Solcem. Na miejsce natychmiast wysłano patrol WRD z KPP Wolsztyn, ZRM „S”, śmigłowiec LPR „Ratownik15” z bazy w Zielonej Górze-Przylepie, dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym z OSP Wroniawy i Kębłowo. Po dotarciu służb na miejsce, zastały one rozbite dwa samochody – Mercedesa Vito oraz Skodę Roomster. W środku obu pojazdów znajdowali się ranni kierowcy, którym pomocy udzielali świadkowie zdarzenia, w tym mł. kpt. Damian Glapiak – p.o. Dowódcy JRG Wolsztyn.

Dzięki szybkiej reakcji osób które najechały na wypadek, prawdopodobnie udało się uratować życie kobiety. Doznała ona silnego krwawienia z jednej z ran.

Kobieta kierująca Skodą, 29-letnia mieszkanka powiatu wolsztyńskiego, w ciężkim stanie, m.in. z obrażeniami kończyny dolnej i głowy została przetransportowana do zielonogórskiego szpitala przez załogę śmigłowca LPR. Kierujący MB Vito, obywatel Ukrainy znajdujący się w stanie nietrzeźwości, który dokonał kradzieży kierowanego przez siebie pojazdu, trafił do szpitala z obrażeniami kończyny górnej. Do lecznicy został przewieziony w asyście policji.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, iż prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, obywatel Ukrainy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą 29-latka.

Funkcjonariusze zabezpieczyli wideo-rejestrator znajdujący się w busie.