Pijany 62-latek doprowadził do zderzenia się dwóch pojazdów na Drodze Krajowej!

W poniedziałek 15 lutego br., około godziny 16:20 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, otrzymał informację o kolizji pojazdów w okolicy zjazdu do miejscowości Nowe Tłoki na Drodze Krajowej nr 32.

Kierujący samochodem marki Seat Ibiza, 62-letni mieszkaniec Gościeszyna (gm. Wolsztyn), najechał na tył Citroena Xsary Picasso, którym kierowała 32-letnia mieszkanka Rostarzewa (gm. Rakoniewice). Kobieta zatrzymała się przed wjazdem na Drogę Krajową, chcąc włączyć się do ruchu, a kierujący Seatem nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego go Citroena.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie ustalili, iż mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 0,80 miligrama alkoholu na litr wydychanego powietrza(1,68 promila!).

62-latkowi zatrzymano prawo jazdy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, którego materiały przekazane zostaną do Sądu Rejonowego w Wolsztynie. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.