Kierująca BMW uderzyła w Fiata! 35-latka była uwięziona w przewróconym samochodzie!

W poniedziałek, 23 listopada br., około godziny 15:10 do wolsztyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Dworcowej w Wolsztynie. Według osoby zgłaszającej, w przewróconym pojeździe znajdować się miała uwięziona kobieta.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów WRD z KPP Wolsztyn, ZRM „S”, ochotników z OSP Kębłowo oraz dwa zastępy z JRG Wolsztyn.

Po dojeździe na miejsce, jednostki zastały dwa uszkodzone pojazdy. Jeden z nich, Fiat Seicento, leżał na lewym boku, a w środku znajdowała się uwięziona 35-latka.
Do jej uwolnienia, strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, aby wykonać dostęp przez bagażnik wywróconego pojazdu.

Po ewakuacji 35-latki, została ona przekazana obecnemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego. Po wykonaniu niezbędnych badań, lekarz zadecydował o konieczności transportu do wolsztyńskiego szpitala w celu wykonania dodatkowych czynności.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, iż 22-letnia mieszkanka Starego Widzimia wyjeżdżając z parkingu jednego z marketów nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 35-letniej mieszkance Obry. Po zderzeniu, mniejszy samochód przewrócił się na bok. Przebywająca w nim kierująca doznała ogólnych potłuczeń.

Sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem karnym w wysokości 500zł.

Utrudnienia trwały około półtorej godziny.