Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli 19,5 kilograma narkotyków!

19,5 kilograma marihuany zabezpieczyli w Wolsztynie funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy na wniosek prokuratora trafili do tymczasowego aresztu.

W ubiegły piątek 9 października funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Wolsztynie dwóch Polaków, którzy przemycali do Polski marihuanę. 19,5 kilograma marihuany przyjechało z Niemiec w samochodzie ciężarowym. Narkotyki dla niepoznaki zapakowane były w plastikowe worki.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani w charakterze podejrzanych.
Z zabezpieczonych przy nich narkotyków można byłoby sporządzić 78 tysięcy porcji dilerskich o czarnorynkowej wartości ponad 2,3 miliona złotych.
Decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie najbliższe trzy miesiące mężczyźni spędzą w tymczasowym areszcie. Będą odpowiadać za przemyt znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej