Budżet Obywatelski 2020. Strażacy z Kębłowa starają się o finansowanie!

Mieszkańcy gminy Wolsztyn!

W dniu 15.09.2019 r. rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Gminy Wolsztyn na 2020 rok. Z pośród zgłoszonych projektów dwa dotyczą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.

W związku z powyższym bardzo prosimy o oddawanie głosów na projekty:
1. „Doposażenie OSP Kębłowo w sprzęt ratowniczy” – projekt inwestycyjny
2. „Bezpieczny Ratownik”– projekt nieinwestycyjny
W związku z powyższym bardzo prosimy Państwa o oddawanie swoich głosów na powyższe projekty. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy gminy Wolsztyn. Wystarczy wejść na stronę https://budzetobywatelski.wolsztyn.pl i wypełnić formularz do głosowania. Osoby nieposiadające telefonów komórkowych mogą wykorzystać telefon innej osoby.

Szczególnej uwadze Państwa polecamy projekt pn. „Doposażenie OSP Kębłowo w sprzęt ratowniczy”. Projekt polega na zakupie wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie w postaci pojazdu ratowniczego typu quad. Pojazd ten przystosowany będzie do przewozu dwóch osób. Wraz z pojazdem zakupiona będzie przyczepa dopuszczona do ruchu drogowego, przystosowana zarówno do przewożenia quada za samochodem z zaczepem kulowym jak i do ciągnięcia za quadem. Od pewnego czasu pojazdy tego typu coraz częściej pojawiają się na wyposażeniu służb ratowniczych. Zakup quada pozwoli na dotarcie w najbardziej niedostępne miejsca. Za pomocą quada, który może ciągnąć lekką przyczepę można dostarczać sprzęt pożarniczy, rozwijać linie wężowe na dużych odległościach, dowozić paliwo, prowadzić działania poszukiwawcze itp. Będzie można go wykorzystywać także do zabezpieczania coraz popularniejszych imprez tj. biegi terenowe. Quad będzie się znajdował na wyposażeniu OSP Kębłowo z możliwością wykorzystywania go przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.