61-latka dachowała na śliskim zakręcie! Trafiła do szpitala!

W piątek, 17 stycznia br., temperatura powietrza spadła poniżej zera. Spowodowało to tzw. „szklankę”. Warunki na drogach gwałtownie się pogorszyły co spowodowało kilka(naście) zdarzeń drogowych.

Do najpoważniejszego z nich doszło około godziny 7:25 na drodze wojewódzkiej numer 315 tuż za miejscowością Obra w kierunku Świętna.
61-letnia kobieta jadąc w kierunku Wolsztyna, na jednym z zakrętów straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i dachowała na pobliskim polu. Zmrożona ziemia spowodowała zwiększenie uszkodzeń pojazdu jak i obrażeń u kierującej.

Bezpośrednio po zdarzeniu, 61-letnia mieszkanka Świętna znajdowała się w pojeździe, była przytomna oraz w logicznym kontakcie. Do czasu przyjazdu pierwszej jednostki straży pożarnej, pomocy udzielali jej świadkowie zdarzenia. Następnie kobieta trafiła pod opiekę strażaków którzy udzielili jej wsparcia psychicznego, zaopatrzyli ranę głowy oraz usztywnili odcinek szyjny kręgosłupa. Strażacy wraz z załogą karetki pogotowia wydobyli poszkodowaną przy użyciu noszy typu deska.

Kobieta trafiła do wolsztyńskiego szpitala z obrażeniami twarzy i barku. Okazało się, że leczenie powstałych obrażeń zajmie więcej niż 7 dni.
Tego ranka doszło do kilku(nastu) zdarzeń, jednak tylko 2 z nich zostały zgłoszone do służb. Na jedno strażacy najechali wracając z wypadku.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial