Nietrzeźwy 26-latek potrącił rowerzystę. Miał prawie 2,5 promila!

W sobotę, 13 lipca br., około godziny 19:30 dyżurny KPP w Wolsztynie został poinformowany o potrąceniu rowerzysty na ulicy Poznańskiej w Wolsztynie.

Na miejsce skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej komendy. Funkcjonariusze po dojeździe na miejsce potwierdzili całe zajście. Jak się okazało, 26-latek prowadzący osobowego Mercedesa w trakcie manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym 38-latkiem, mieszkańcem Wolsztyna.

Jechałem rowerem ulicą Poznańska, na wysokości kina poczułem uderzenie w kierownicę. Jak się okazało, zostałem uderzony lusterkiem samochodu. Zatrzymaliśmy się na poboczu, jednak kierowca długo nie wychodził z pojazdu – relacjonuje nam rowerzysta.
Gdy kierowca wysiadł z pojazdu, poczułem silną woń alkoholu, natychmiast wszedłem do samochodu i wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki – dodaje 38-latek.

Policjanci obecni na miejscu przebadali uczestników zdarzenia. Jak się okazało, 26-letni obywatel Ukrainy miał w wydychanym powietrzu 2,47 promila!

Zgodnie z obowiązującym prawem, nietrzeźwemu kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenie wolności lub nawet pozbawienie wolności do lat 2!
Na pochwałę zasługuje reakcja poszkodowanego w tym zdarzeniu, który po zorientowaniu się w jakim stanie jest kierujący Mercedesem, uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial