65-letnia kobieta potrącona przez motorower! 27-latek wjechał na czerwonym świetle!

W środę, 8 stycznia 2020r. około godziny 16:40 do wolsztyńskich służb wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Fabrycznej w Wolsztynie. Według informacji zawartych w formatce, motocyklista potrącił pieszą na oznakowanym przejściu.

Na miejsce natychmiast skierowano zespół ratownictwa medycznego „S” oraz patrol wydziału ruchu drogowego z komendy powiatowej policji w Wolsztynie.

Pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła załoga karetki. Zastali oni kobietę leżącą na środku pasa drogowego, obok znajdował się poszkodowany motorowerzysta. W tej sytuacji kierownik zespołu ratownictwa medycznego powiadomił dyspozytornie medyczną o konieczności wezwania na miejsce drugiej karetki.

Poszkodowana 65-letnia mieszkanka Wolsztyna doznała m.in. złamania kończyny dolnej prawej oraz ogólnych potłuczeń. Kierujący jednośladem, 27-letni mieszkaniec Kębłowa z podejrzeniem urazu barku, podobnie jak poszkodowana, trafił do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia po wysłuchaniu zeznań świadków ustalili, iż 27-latek poruszał się motorowerem w kierunku Starego Widzimia. Sygnalizator drogowy zmienił emitowane światło na kolor czerwony – w tym momencie na przejście dla pieszych weszła 65-latka która dostała sygnał zielony.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, postępowanie prowadzone jest przez KPP Wolsztyn.