5-latka samotnie spacerowała po mieście!

Wystarczyła chwila, by kilkuletnia dziewczynka niepostrzeżenie oddaliła się od swoich opiekunów. Na samotne dziecko idące chodnikiem zwrócił uwagę mężczyzna, który o zdarzeniu poinformował wolsztyńskich policjantów. Szczęśliwie sprawa wyjaśniła się chwilę później, a dziewczynka trafiła pod opiekę swojej siostry.

W minioną niedzielę – 7 kwietnia – dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą kilkuletniej dziewczynki przebywającej bez opieki na ul. Poznańskiej w Wolsztynie. Na idące w kierunku parku miejskiego dziecko zwrócił uwagę mężczyzna, który razem z rodziną wybrał się na spacer. Przechodzień zapytał dziewczynkę o to, gdzie są jej rodzice. W odpowiedzi usłyszał, że była z nią starsza (jak się później okazało pełnoletnia) siostra, z którą wybrała się na lody. Dziewczynka powiedziała również, że miały ze sobą wózek dziecięcy. 

Mężczyzna  nie mogąc zlokalizować w najbliższym otoczeniu kobiety z wózkiem, zadzwonił na numer alarmowy 112 prosząc o pomoc policjantów. 

Mundurowi przyjechali na miejsce już po chwili. Tuż przed nimi pojawiła się siostra dziewczynki oraz jej partner. W rozmowie z policjantami kobieta wyjaśniła, że gdy weszli na moment do lodziarni, jej 5-letnia siostra, niepostrzeżenie oddaliła się. Szczęśliwie wszystko zakończyło się dobrze. 

Na uznanie zasługuje postawa mężczyzny, który zareagował na widok pozbawionego opieki dziecka. Ta sytuacja pokazuje jednak, że chwila nieuwagi, gdy dziecko traci z oczu rodzica lub opiekuna może wystarczyć, by znalazło się w niebezpiecznej dla siebie sytuacji.

tekst – KPP Wolsztyn foto – pixabay