Nieznana substancja w lesie! Na miejscu pracowali chemicy!

W niedzielę, 2 lutego br., około godziny 14:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu pojemników z nieznaną substancją w lesie koło Borui.

Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z OSP Tuchorza oraz dwa zastępy z JRG Wolsztyn. Pierwszy dowódca który dotarł na miejsce potwierdził treść zgłoszenia oraz poinformował dyżurnego o wycieku substancji ze zbiorników.

Konieczne okazało się wyznaczenie strefy bezpieczeństwa wokół terenu działań, strażacy natomiast musieli pracować w aparatach ochrony układu oddechowego.

Po dojeździe specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Leszna, tamtejsi strażacy zbudowali strefę dekontaminacji, zwiększyli strefę niebezpieczną oraz przystąpili do pobierania próbek substancji.

Na chwilę obecną wiadomo, iż substancja nie jest radioaktywna. Na miejscu zjawili się przedstawiciele służby leśnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz wójt gminy Siedlec.

Działania strażaków zakończył się około godziny 20:00. W tym samym czasie strażacy z Nowego Tomyśla wraz z grupą chemiczną z Poznania działali na terenie powiatu nowotomyskiego gdzie takie same zbiorniki odnaleziono w 3 miejscach.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial