65-letnia kobieta potrącona przez motorower! 27-latek wjechał na czerwonym świetle!

W środę, 8 stycznia 2020r. około godziny 16:40 do wolsztyńskich służb wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Fabrycznej w Wolsztynie. Według informacji zawartych w formatce, motocyklista potrącił pieszą na oznakowanym przejściu.

Na miejsce natychmiast skierowano zespół ratownictwa medycznego „S” oraz patrol wydziału ruchu drogowego z komendy powiatowej policji w Wolsztynie.

Pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła załoga karetki. Zastali oni kobietę leżącą na środku pasa drogowego, obok znajdował się poszkodowany motorowerzysta. W tej sytuacji kierownik zespołu ratownictwa medycznego powiadomił dyspozytornie medyczną o konieczności wezwania na miejsce drugiej karetki.

Poszkodowana 65-letnia mieszkanka Wolsztyna doznała m.in. złamania kończyny dolnej prawej oraz ogólnych potłuczeń. Kierujący jednośladem, 27-letni mieszkaniec Kębłowa z podejrzeniem urazu barku, podobnie jak poszkodowana, trafił do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia po wysłuchaniu zeznań świadków ustalili, iż 27-latek poruszał się motorowerem w kierunku Starego Widzimia. Sygnalizator drogowy zmienił emitowane światło na kolor czerwony – w tym momencie na przejście dla pieszych weszła 65-latka która dostała sygnał zielony.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, postępowanie prowadzone jest przez KPP Wolsztyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial