Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę! Obywatel Ukrainy miał ponad 2 promile!

W sobotni wieczór policjant będący poza służbą udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Jak się okazało siedzący za kierownicą Renaulta mężczyzna miał w swym organizmie ponad dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca naraził się na odpowiedzialność karną, którego górna granica to nawet 2 lata więzienia.

01.09.2018 r. ok.godz. 22:30 na ul. Niepodległości w Wolsztynie znajdujący się poza czasem służby asp.sztab. Dariusz Ptak – Kierownik Rewiru Dzielnicowych zwrócił uwagę na jadące bezpośrednio przed nim auto, którego kierujący nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Zachowanie kierowcy jadącego na przemian prawym i lewym pasem jezdni wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu, a jednocześnie stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policjant powiadomił o tym dyżurnego wolsztyńskiej jednostki policji, podejmując jednocześnie próbę zatrzymania mężczyzny. Z uwagi na jego sposób jazdy wyprzedzenie go okazało się niemożliwe. Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej w chwili, gdy kierowca Renaluta Kangoo wjechał na drogę krajową w kierunku Zielonej Góry i … wyłączył światła jadąc w zupełnej ciemności. Po kilkuset metrach kierowca gwałtownie skręcił na pobocze i zatrzymał się. Policjant wykorzystał to, podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Jak się okazało w aucie poza kierowcą znajdował się jeszcze pasażer. Mężczyzna okazał się wyjątkowo agresywny. Wyszedł z samochodu i zażądał zwrotu kluczyków.

Po chwili na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci Wydziału Prewencji. Mundurowi ustalili, że zarówno kierowca, jak i pasażer to obywatele Ukrainy. Potwierdziły się również przypuszczenia dotyczące stanu, w jakim obaj się znajdowali. W przypadku kierowcy badanie alkotestem wykazało 1,04 mg/l (2,18 promila), natomiast pasażer miał w organizmie 2,23 promila alkoholu.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do KPP w Wolsztynie. Ich zatrzymanie najprawdopodobniej zapobiegło tragedii, ponieważ – jak sami stwierdzili – mieli zamiar dojechać do oddalonej o 20 kilometrów Kargowej, gdzie zamieszkują.

Policjant oraz podróżujący z nim jego żona i dziecko nie ucierpieli w następstwie podjętej interwencji. Kierujący Renaultem stracił zatrzymane przez policjantów prawo jazdy. Sprawa znajdzie swój sądowy finał, w efekcie którego mężczyzna może trafić do więzienia nawet na dwa lata.

Źródło: KPP Wolsztyn

Jeden komentarz do “Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę! Obywatel Ukrainy miał ponad 2 promile!

  • 6 września 2018 at 12:18
    Permalink

    Kara pieniężna i deportacja dla obu. A nie więzienie i utrzymywanie ich za nasze…

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial