33-latka handlowała podrobionymi okularami. Usłyszała 22 zarzuty!

Przedsiębiorcza mieszkanka powiatu wschowskiego wpadła w ręce policji. 33-latka oferowała na portalu internetowym podróbki markowych okularów. Podróbki sprzedawał od 55 złotych, podczas gdy ich oryginalne odpowiedniki kosztują nawet około tysiąca złotych.


Zespół do Zwalczania Przestępczości Gospodarczej Wydziału Kryminalnego wschowskiej Policji w ramach współpracy z głogowskim Wydziałem PG KPP w Głogowie otrzymał informację, że na jednym z portali internetowych znajdowały się zamieszczone oferty promocyjnej sprzedaży markowych okularów słonecznych. Ceny poszczególnych modeli optowały w granicach od 55 złotych do 300 złotych, gdzie wartość oryginalnych odpowiedników dochodziła nawet do tysiąca złotych. Podjęte przez mundurowych czynności doprowadziły do ustalenia adresu i danych personalnych sprzedawcy.  Wschowscy kryminalni zatrzymali 33 –letnią mieszkankę powiatu wschowskiego, która od listopada 2016 roku do wiosny 2017 roku oferowała do sprzedaży podróbki okularów przeciwsłonecznych znanej marki na internetowym rynku.

33-latka usłyszała 22 zarzuty wprowadzenia do obrotu towaru z podrobionym znakiem towarowym znanej markowej firmy. W miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli 8 sztuk podrobionych okularów przeciwsłonecznych, które przygotowane były do sprzedaży dla potencjalnych klientów.  W trakcie składania wyjaśnień kobieta opowiedziała w jaki sposób dochodziło do finalizacji kupna-sprzedaży. Przyznała się do sprzedaży kilkuset sztuk okularów, jednak nie wszystkie opatrzone były markowym znakiem towarowym. Swój towar upłynniała w szczególności na terenie powiatu głogowskiego wysyłkowo lub osobiście w umówionym wcześniej miejscu.

Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

One thought on “33-latka handlowała podrobionymi okularami. Usłyszała 22 zarzuty!

  • 5 września 2018 o 07:47
    Permalink

    Wielka mi to afera,w Świnoujściu na bazarze dla Niemców same podróby w biały dzień na wieszakach sobie wiszą i jakoś nikt z tego dymu nie robi 😉

Komentarze są wyłączone.